Річний навчальний план
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
Берлинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівської міської ради
Львівської області
на 2023/2024 навчальний рік
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до навчального план
Берлинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівськоїміської ради
Львівської області
І. Загальні засади
Берлинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області (далі -Берлинсьський ЗЗСО І-ІІІ ст.) здійснює планування діяльності на підставі ст.53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції нової української школи, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №
вськоїї міської ради
Львівськоїї області
протокол від 31.09.2023 №
Голова педагогічної ради,
директороригінал підписано М.ГРУШЕЦЬКИЙ988 «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 898 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти», Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 143) «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, власного Статуту, Стратегії розвитку на 2021-2025 р.р.
За Статутом Берлинський ЗЗСО І-ІІІ ст.є загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів. Мова навчання – державна.
У 2023/2024 навчальному році у Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ст функціонуватимуть 13 класів, у яких навчатимуться 211 учнів.
Навчальний план Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст на 2023/2024 навчальний рік складено на основі освітньої програми. У перехідний період від загальноосвітнього закладу до ліцею було доцільним рішення створити освітню програму закладу за наступними Типовими програмами:
- для 1-2-х класів – за Типовою освітньою програмою
закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1272 – додатки 1-2; - для 3-4-х класів – за Типовою освітньою програмою
закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273 – додатки 3-4; - для 5-х, 6-х класів – за Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021 № 235 (таблиця 3) – додаток 5;
- для 7–9-х класів – за Типовою освітньою програмою
закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 (таблиця 10) – додаток 6; - для 10-11-х класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 (таблиці 2,3) – додатки 7-9.
ІІ. Порядок вивчення окремих предметів
Навчальний план Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на вивчення навчальних предметів інваріантної складової, введення спецкурсів, курсів за вибором та факультативів, індивідуальних та групових занять.
Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-х класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти) закладу сформовано для класів з навчанням українською мовою.
Загальний обсяг навчального навантаження (в годинах), його розподіл між предметами освітніх галузей «Мовно-літературна», «Математична», «Природнича», «Соціальна і здоров’язбережувальна», «Громадянська та історична», «Мистецька» орієнтований на "рекомендований" навчальний час, визначений базовим навчальним планом Державного стандарту для вивчення певної освітньої галузі.
Друга іноземна мова (німецька) включена до навчального плану освітньої програми за вибором закладу освіти (як результат вивчення освітніх потреб учнів та особливостей організації освітнього процесу) як вибірковий освітній компонент за рахунок перерозподілу резервних навчальних годин інших освітніх галузей.
Відповідно до Листа Міністерства освіти і науки від 22.05.2018 №1/9-332 у 1-4-х класах з метою підвищення рівня загальної культури, формування наукового світогляду учнів на навчальну програму «Я досліджую світ» відведено по 3 години на тиждень.
Навчальна галузь «Мистецтво» в 1-7-х класах реалізується як «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво» окремо, у 8-9-х – як предмет «Мистецтво».
У 7-9-х класах продовжено вивчення другої іноземної мови (німецька) по 2 години на тиждень.
У школі введено факультатив « Християнська етика», що вивчається у 3-4 та 7-11 класах по одній годині за рахунок варіативної складової.
- у 10-х класах серед обов’язково-вибіркових предметів за бажанням учнів обрано вивчення інформатики та мистецтва, які викладатимуться наступним чином: предмет «Інформатика» - 2 години на тиждень, предмет «Мистецтво» - 1 година на тиждень;
- у 11-А класі продовжиться вивчення обов’язково-вибіркових предметів інформатики та мистецтва, які викладатимуться наступним чином: предмет «Інформатика» - 2 година на тиждень, предмет «Технологі1» - 2 години на тиждень.
В 10 та 11 класах курс «Математика» реалізується окремими навчальними предметами: «Алгебра і початки аналізу» та «Геометрія». Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню передбачене оцінювання учнів 10-11-х класів з математики. Семестрова оцінка з математики виводиться як середнє арифметичне семестрових оцінок з двох математичних курсів (алгебри і початків аналізу та геометрії) та здійснюється округлення до цілого числа.
Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та з метою виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, предмет «Фізична культура» реалізується за рахунок модулів:
5-6 класи – петанк, волейбол, легка атлетика, футбол, фудзал, рухливі ігри, регбі;
7-9-ті класи – баскетбол, волейбол, легка атлетика, футбол;
10-11 класи – баскетбол, волейбол, легка атлетика, гандбол, футбол.
Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.
Викладання предмета «Захист України» проводитиметься у 10-11-х класах по 1,5 години на тиждень за рахунок інваріантної складової робочого навчального плану.
Предмет «Трудове навчання» в 6-9-х класах реалізується за обома варіантами програми (для класів, що не поділяються на групи хлопців і дівчат та для класів, у яких предмет викладається за поділом на групи).
Предмет «Інформатика» у 10-11-х класах має модульну структуру і складається з двох частин – базового та вибіркових (варіативних) модулів.
Інформація щодо проведення факультативів фіксується у класних журналах. Ці факультативні заняття є обов’язковими для відвідування всіма учнями класу вони не оцінюються (протокол педагогічної ради школи 31.09.2023 № 1).
Згідно з новою редакцією наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів» та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), при вивченні окремих предметів у Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ст запроваджується поділ класів на групи:
- при проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів у 2 -11-х класах (клас ділиться на 2 групи, але не менше 8 учнів у групі).
Поділ класу на групи при вивченні предмета «Захист України» здійснюється окремо для юнаків та дівчат.
Курси за вибором та спецкурси викладаються за державними та регіональною програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України (додаток 10).
ІІІ. Структура навчального року
Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» 2023/2024 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується 28 червня 2024 року.
Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр – з 01 вересня по 22 грудня 2023 року, ІІ семестр – з 10 січня 2024 року по 31 червня 2024 року.
Тривалість уроків у закладі становить: у 1-х класах – 35 хвилин, у 2–4-х класах – 40 хвилин, у 5–11-х класах – 45 хвилин.
Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 02.04.2018 №1/9-190 «Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи» різниця в часі навчальних годин 1-4-х класів компенсується збільшенням тривалості перерв між уроками, додатковий облік і компенсація навчального часу в початковій школі у 2023/2024 навчальному році не проводиться.
Державна підсумкова атестація буде проводитися відповідно до чинного Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.
Форма, терміни проведення ДПА затверджуються додатково.
Упродовж навчального року для учнів будуть проводитися канікули: орієнтовно, осінні з 23 жовтня по 29 жовтня 2023 року ; зимові з 25 грудня 2023 року по 09 січня 2024 року; весняні з 25 березня по 31 березня 2024 року .
З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватися структура навчального року та графік учнівських канікул.
Режим роботи закладу: п’ятиденний навчальний тиждень, одна зміна.
Директор Михайло ГРУШЕЦЬКИЙ
Навчальний план для 1-4 класів
на 2022-2023 н.р.
(складений відповідно до типової освітньої програми, авторР.Б.Шиян)
Навчальні предмети |
Клас |
|||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
||||
|
Інваріантна складова |
|
||||||||
1 |
Українська мова |
5 |
5 |
5 |
5 |
|
|
|
||
2 |
Іноземна мова (яка саме) |
2 |
3 |
3 |
3 |
|
|
|
||
3 |
Математика |
3 |
3 |
4 |
4 |
|
|
|
||
4 |
Я досліджую світ (можна розбивати на галузі можна і не розбивати) мовно-літературна –2; математична-1; природнича – 1; технологічна – 1; інформативна – 1; соціальна і здоровʹязбережна- 1; громадянська та історична – 1. |
7 |
7 |
7 |
7 |
|
|
|
||
5 |
Музичне мистецтво Образотворче мистецтво |
1 1 |
1 1 |
1 1 |
1 1 |
|
|
|
||
6 |
Інформатика |
|
1 |
1 |
1 |
|
|
|
||
7 |
Фізична культура* |
3 |
3 |
3 |
3 |
|
|
|
||
Разом |
22 |
23 |
23 |
23 |
|
|
|
|||
Варіативна складова |
|
|||||||||
Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять** |
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Християнська етика |
|
|
1 |
1 |
|
|
|
||
|
Математика |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
|
||
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня |
|
|
23 |
23 |
|
|
|
|||
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)
|
23 |
25 |
26 |
26 |
|
|
|
|||
Річний навчальний план 5 клас
Річний навчальний план 6 клас
Навчальний план для учнів 7-9 класів.
Освітні галузі |
Предмети |
Кількість годин на тиждень у класах- |
|||
7 |
8 |
9-а |
9-б |
||
Мови і літератури |
Українська мова |
2,5 |
2 |
2 |
2 |
Українська література |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Перша іноземна мова(англ) |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Друга іноземна мова(нім.) |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Зарубіжна література |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Суспільствознавство |
Історія України |
1 |
1,5 |
1,5 |
1,5 |
Всесвітня історія |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
Основи правознавства |
- |
- |
1 |
1 |
|
Мистецтво* |
Музичне мистецтво |
1 |
- |
- |
- |
Образотворче мистецтво |
1 |
- |
- |
- |
|
Мистецтво |
- |
1 |
1 |
1 |
|
Математика |
Математика |
- |
- |
- |
- |
Алгебра |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Геометрія |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Природознавство |
Природознавство |
- |
- |
- |
- |
Біологія |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Географія |
2 |
2 |
1,5 |
1,5 |
|
Фізика |
2 |
2 |
3 |
3 |
|
Хімія |
1,5 |
2 |
2 |
2 |
|
Технології |
Трудове навчання |
1 |
1 |
1 |
1 |
Інформатика |
1 |
2 |
2 |
2 |
|
Здоров’я і фізична культура |
Основи здоров’я |
1 |
1 |
1 |
1 |
Фізична культура** |
3 |
3 |
3 |
3 |
|
Разом |
31+3 |
29,5+3 |
31+3 |
31+3 |
|
Додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації Християнська етика |
1
|
1 |
1 |
1 |
|
Гранично допустиме навчальне навантаження |
32 |
33 |
33 |
33 |
|
Всього (без урахування поділу класів на групи) |
34 |
33,5+3 |
35 |
35 |