A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Берлинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області

Історія школи

З 1980р. до 1993р. Хмільовецькою середньою школою керувала Українець Ганна Петрівна, яка прибула з Радехівщини. В 1992 р. село Хмільове повернуло свою історичну назву – Берлин, і школа стала називатись Берлинською. За школою було закріплено 2 га орної землі. Учні вирощували цукрові буряки, гречку, ячмінь, займались кролівництвом.  Насінням, мінеральними добривами, агротехнікою допомагав місцевий колгосп ім.. Кірова, головою якого був чоловік Ганни Петрівни Українець Іван Петрович. Будівельна бригада колгоспу збудувала новий двоповерховий корпус школи, де розмістилися класні приміщення, спальня, простора ігрова кімната для дітей шести річок та класні приміщення для дітей початкових класів. Тепер у зв’язку із зменшенням кількості учнів три класних приміщення тепер здані в оренду Укртелекому та двом місцевим підприємцям. Кошти від оренди використовуються переважно для ремонту та підготовки школи до нового навчального року. В школі було організовано духовий оркестр під керівництвом Кушпети Володимира Петровича.

В 1977р. на базі ДП «Бродівське лісове господарство» було створене Хмільовецьке шкільне лісництво, мета якого – організація експериментальної і дослідницької роботи, практичне заняття, вирощування лісових культур, участь у семінарах та акціях. Тоді його роботою керував вчитель біології Адамів Степан Миколайович. Тепер за шкільним лісництвом закріплена площа 450га (4 лісогосподарські ділянки). Його членами є 25 учнів. Відповідальні за його роботу – педагог Кроткевич Олена Іванівна, вчитель біології та лісничий Берлинського лісництва Демчук Степан Васильович. В 2012 році в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на краще учнівське лісництво, лісництво школи завоювало 3 місце. Школярі доглядають за лісовими культурами, проводять весняну та осінню посадки дерев, беруть участь у зборі насіння сосни, ялини, дуба, виготовляють та розвішують шпаківні.

   В 1974р. Берлинська школа відкрила для школярів свої двері. Школа була двоповерхова, з панельним перекриттям, простора, світла, загальною площею 1818квадратних метрів. Нова школа стала середньою. Значно поповнилась її навчально-матеріальна база. До послуг учнів – навчальні кабінети, бібліотека, спортивний зал, комбінована майстерня, їдальня. Першим директором середньої школи був Ройко Григорій Степанович. Під його керівництвом успішно вирішувалось питання художнього оформлення навчального закладу. Навесні 1976р. Хмільовецька середня школа випустила 39 учнів, які здобули повну загальну середню освіту. А в школі тоді налічувалось близько 400 учнів. При загальноосвітній середній школі діяла вечірня школа, де здобували знання люди, зайняті на виробництві.

З 1993 до 2016р. директором школи був Коцюк Микола Євстахович. В 1995 році було проведено реконструкцію опалювальної системи, трохи пізніше над шкільною будівлею зведено двосхилий шатровий дах. В 2003 р. школу було газифіковано. В 2013р. було придбано і встановлено 2 нових високоефективних газових водогрійних котли. З метою енергозбереження та створення  комфортних умов для навчання та виховання школярів наприкінці 2016 року було замінено зовнішні двері та всі віконні блоки на металопластикові енергозберігаючі.

За останніх 23 роки школа випустила 490 випускників.

 Міністерство освіти і науки України, творче об’єднання «Соняшник» нагородило колектив Берлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів грамотою «Найкращій школі» за перемогу у Міжнародній природничій грі «Геліантус-2015». Школярі неодноразову були призерами обласних змагань з волейболу.

Педагогічний колектив школи значну увагу приділяє патріотичному вихованню учнівської молоді. З ініціативи місцевого священника о. Михайла та колишнього вчителя музики Мандзюка С.Є.,спільними зусиллями учнівського вертепу, педагогів та громади села було зібрано кошти на спорудження пам’ятника борцям за волю України. Пам’ятник , робота скульптора В. Грицака, урочисто відкрито на шкільному подвір’ї 1 листопада 2015р.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень