План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти

План заходів

щодо запобігання та протидії булінгу (цькування)

на 2023 – 2024 навчальний рік

Форма викон.

Нормативно-правове та інформаційне забезпечення

попередження булінгу (цькування)

1.

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню. Організація механізмів звернення.

Опрацювання

1.

Моніторинг приміщень, території закладу з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу, організація заходів безпеки

Моніторинг

1.

Наради з питань профілактики булінгу (цькування):

- з педагогічними працівниками;

- з технічним персоналом.

Нарада

1.

Оновлення тематичного стенду та розділу про профілактику булінгу (цькування) на сайті закладу освіти, розміщення нормативно-правових документів.

Сайт, стенд

1.

Розміщення інформаційної скриньки для повідомлень на сайті закладу

Скринька

1.

Контроль стану попередження випадків булінгу.

1.

Співпраця з працівниками юстиції, правоохоронних органів, служби у справах дітей з питань правової освіти та профілактики правопорушень

Співпраця

1.

Засідання Ради профілактики, психолого-педагогічний супровід дітей "групи ризику".

Засідання РП

Робота з працівниками закладу освіти

1.

Підготовка методичних рекомендацій для класних керівників щодо проведення заходів із питань попередження булінгу.

ЗДВР Практичний психолог

Рекомендації

2.

Засідання методичного об’єднання класних керівників, розробка плану роботи в рамках проєкту «Стоп булінг»

Класні керівники

Засідання МО

3.

Бесіди з класними керівниками за результатами проведення психодіагостичних досліджень

Інд. бесіди

4.

Організація заходів щодо запобігання булінгу (цькування)  на території навчального закладу

5.

Організація постійного чергування в місцях загального користування.

Графік чергування

Робота з учнями

1.

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять, тематичних бесід

Класні керівники

Бесіди, тренінги, години спілкування

1.

Спостереження за здобувачами освіти під час освітнього процесу, позаурочний час.

1.

Консультаційна робота з учасниками освітнього процесу.

Консультації

1.

Акція "16 днів проти насилля": оновлення інформації на сайті школи; заняття «Національна дитяча «гаряча лінія» – для дітей та про дітей»; години спілкування до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою»; урок доброти «Друзі з особливими потребами»; виставка малюнків «Мій світ без насилля»

Практичний психолог, Класні керівники, Педагог-організатор