A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Берлинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області

ТОП НАЙКРАЩИХ ПОРАД, ЯК ПРОВЕСТИ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ З КОРИСТЮ

Дата: 03.01.2024 08:39
Кількість переглядів: 51

Як провести зимові новорічні канікули з користю?

Що ж робити і як провести новорічні канікули з користю для себе і своєї сім’ї? Перш за все, потрібно скасувати лежання на дивані, обжерливість і отупіння перед телевізором. Почніть більше рухатися, не переїдайте, і прагніть більшу частину дня проводити на повітрі – принаймні, коли погода дозволяє.

Звичайно, у багатьох це може викликати неприйняття: адже так чекали свята, щоб нарешті відіспатися, відпочити і спокійно подивитися улюблені телепрограми! І що тепер, витрачати цю рідкісну можливість на якісь прогулянки, йти кудись – навіщо? Адже на роботу не треба …

А що думають про це фахівці? Більшість з них упевнені, що найкращий відпочинок для нашого організму – це активний відпочинок на природі. Якщо хоча б 1:00 походити по лісі на лижах, то організм відпочине і розслабиться набагато краще, ніж за цілий день «відпочинку» на дивані. Це буде вірно навіть в тому випадку, якщо ви сильно втомилися і хочете тільки одного – лежати і не рухатися. І психологи, і лікарі впевнені, що лише одна година прогулянки в хвойному лісі принесе вашому організму величезну користь.

У той же час варіант відпочинку на дивані перед телевізором завантажить нашу і без того перевантажену психіку ще більше. Розслабитися емоційно, психологічно і фізично можна тільки на свіжому повітрі, на природі. Так що не варто вбивати дорогоцінний час – давайте проведемо канікули з максимальною користю!

Зимові канікули – не час байдикувати

Звичайно, відразу після зустрічі Нового року, 1-го січня, відправитися на прогулянку в ліс навряд чи вийде у більшості з нас, проте в подальші дні вже цілком можна організувати активний відпочинок. Найпростіше – вилазка на ковзанку.

Ще один нескладний варіант – зібратися разом з рідними або друзями, і поїхати в найближчий ліс. Якщо немає автомобіля, то можна й на електричці: у більшості регіонів нашої країни лісів вистачає. Звичайно, не скрізь є бази відпочинку, але самостійний похід має свої плюси: ви можете відпочивати спокійно, своєю компанією, і вибрати яке завгодно місце.

Обов’язково візьміть із собою в ліс усе, що необхідно для веселих зимових розваг: санки, лижі, і звичайно, відеокамеру. Повірте, що ще довгі місяці у вас буде підніматися настрій кожного разу, коли ви будете всією родиною переглядати ці справді унікальні кадри!

До речі, для спортивних розваг в лісі більше підійдуть широкі лижі – лісові. Звичайно, на них не можна мчати з вітерцем, проте по глибокому та незайманої снігу на них пересуватися дуже зручно.

Для любителів кататися з вітерцем є інші, більш освоєні варіанти – там, де катається багато людей. На укочений схилах гір, сопок і пагорбів можуть кататися як досвідчені спортсмени, так і початківці. Там же можна кататися на санках та інших нескладних спортивних снарядах.

На базу відпочинку навряд чи варто брати з собою тварин.У лісі собака буде відчувати себе вільно, а ось на гірськолижній базі вона може отримати травму, та й сама стати причиною травматизму, попавшись на шляху швидко ковзає по схилу горба лижника.

Якщо протягом Новорічних канікул запланувати і провести кілька таких вилазок в зимовий ліс, то відчуття повноцінного відпочинку і свята збережеться з вами надовго. Адже можна кататися, грати в сніжки, у веселі зимові ігри, та й просто борсатися в снігу, а потім пити гарячий чай і є печена в золі вогнища картоплю.

Для того, щоб моменти відпочинку залишили ще більше позитивних вражень, особливо у дітей, і добре виглядали на фотографіях, можна взяти з собою дощик, мішуру, повітряні кульки, і прикрасити дерева біля вашої стоянки.

Шашлик у зимовому лісі…Ммм.. Це прекрасна перспектива як провести зимовий день.Хочете вражень – їдьте закордон. Італія, Польща, Угорщина. Вибір – колосальний. Головне, позитивні емоції!!! Якщо закордон- надто далеко, тоді відвідайте місто в Україні, в якому ще не були! Наприклад, приїдьте до Львова на Різдвяний ярмарок!

Альтернатива гамірному місту

Є й інші варіанти відпочинку в канікули. Якщо у вас у селі чи в селі живуть рідні, наприклад, бабуся і дідусь, то поїхати до них – це прекрасний вибір. Можна поєднати приємне з корисним: і допомогти рідним по господарству, і свіжим повітрям подихати вдосталь, і нагулятися, і взагалі отримати довгий заряд бадьорості та гарного настрою.

Якщо поблизу є дитячий оздоровчий табір або санаторій, то можна зробити там лижну прогулянку, взявши лижі напрокат. Таку послугу сьогодні пропонують багато дитячі табори: їм це вигідно, а міські жителі можуть покататися і поліпшити своє здоров’я.

Але навіть такий варіант іноді викликає складності, тому можна просто ходити кататися на санчатах з гірок, що знаходяться поблизу від вашого будинку, причому робити це можна навіть разом з гостями, які прийшли відзначати продовження свята.

Правила проведення новорічних зимових канікул

Загалом, основні правила проведення Новорічних канікул – це позитивний настрій і активність, рух і свіже повітря. Наші діти є прекрасним стимулом для того, щоб більше бувати на природі, грати і веселитися: адже ми завжди зайняті роботою, і відкладаємо спілкування з ними «на потім».

Найчастіше діти проводять час за комп’ютерними іграми або переглядом телевізора, а дорослі майже не намагаються відірвати їх від цього заняття – адже так вони менше відволікають від справ. Однак потім виникають проблеми: зі здоров’ям, навчанням, поведінкою і ще в багатьох сферах.

Так що використовуйте канікули по максимуму, щоб взяти участь в іграх, разом з дітьми бігати, сміятися, валятися в снігу. Можна навіть влаштувати конкурс з швидкого ліпленні сніговиків, і привернути до цього не тільки своїх дітей, але і їхніх друзів, бажано разом з їхніми батьками. Такі Новорічні канікули не тільки допоможуть вам зблизитися, але й подарують прекрасний заряд бадьорості та енергії на кілька місяців вперед

Джерело: NashaKrasa.com.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень